Tarihin en korkunç seri katilleri: Asitle yakan da var hastalık bulaştıran da insan derisinden koltuk yapan da

Canavar suçlularla ilgili ayrıntılara duyduğumuz dinmek bilmeyen susuzluk, medyayı muhteşem suçları sergilemenin yollarını aramaya itiyor ve dünyanın azılı katilleri hakkında TV filmleri ve belgeseller üretiyor. Sonuç olarak, seri katiller insanlığın en karanlık dönemlerinden bazılarıyla bağlantılı isimler olarak kötü şöhret içinde yaşamaktadır. Bu vakalar, tarihin en yozlaşmış seri katilleri arasında öne çıkıyor ve onları ilk onumuz arasına yerleştiriyor. İşte size en az kötüsünden en kötüsüne sıraladığımız en korkunç 10 seri katil:

10. Dean Corll

Ailesinin şekerci dükkânı nedeniyle yaşadığı toplumda Şekerci Adam olarak bilinen Corll, aslında acımasız bir seri katildi. Yetmişli yılların başında Dean Corll en az iki düzine genç erkek ve erkek çocuğa tecavüz edip öldürdü ve gelmiş geçmiş en korkunç seri katillerden biri olarak ün kazandı. “Houston Toplu Cinayetleri” olarak bilinen suçları, Houston bölgesindeki suç ortaklarının işbirliği ile gerçekleştirilmiştir. Aslında Corll’un bu suçlara karıştığı, suç ortaklarından biri tarafından öldürülene kadar ortaya çıkmadı.

9. Charles Manson

Manson, takipçilerini kendisinin bir sonraki gelecek olduğuna inandıracak kadar cazibeli ve zeki, başarısız bir müzisyendi. İki büyük suç mahalli, ona tüm zamanların en korkunç seri katillerinden biri olarak ün kazandıran korkunç şiddet eylemlerinin Hollywood’daki arka planını oluşturmaktadır. Manson’ın hem erkek hem de kadın takipçileri, film yönetmeni Roman Polanski’nin eşi aktris Sharon Tate’in evinde korkunç cinayetlere katıldılar.

Çok sayıda bıçak yarasıyla gerçekleşen ölümü sırasında hamileydi Tate. Manson “ailesinin” cinayet çılgınlığına kurban giden Leno ve Rosemary LaBianca’nın evinde de bazı insanlar öldü. Kurbanların kanlarıyla karalanmış gizli ipuçları, korkunç olan suç mahallerinde unutuldu. Manson sonunda bu suçlarla ilişkilendirildi. Duruşması sırasında takipçileri protesto gösterileri düzenlediler ve sanık arkadaşları Manson’a destek vermek için kampanyalar düzenlediler.

8. Henry Lee Lucas

Lucas ve bugün en korkunç seri katillerden biri olarak kabul edilen bir ortağı, sayıları yüzlerle ifade edilen sayısız cinayet işlemişlerdir. Motivasyonları başlangıçta sadece adrenalin patlaması için işlenen “heyecan cinayetleri” olarak gerekçelendirilmiş gibi görünüyor. Sonunda 10 cinayetten hüküm giyen Lucas, cezası indirilince ölüm cezasından kurtuldu. Hayatını kurtarma kararı, hayatını sona erdirecek olan mahkumiyetle ilgili belirsizliklerle ilgilidir. Katil 1984 yılında sadece turuncu çorap giymiş bir kurbana tecavüz edip öldürmekten hüküm giymiştir.

“Turuncu Çoraplar” kararı, Lucas’ın cinayetler işlendiğinde başka bir yerde olabileceğini kanıtlayan delillerle sorgulanmaya başlandı. Üretken suçlu, ilk cinayet kurbanı olarak kendi annesini göstererek evine yakın bir yerden başladı. Meşru müdafaa hakkı reddedildi ve 20-40 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cezasının on yılını tamamladıktan sonra Lucas serbest bırakıldı. Lucas’ın gerçekten kaç kişiyi öldürdüğünü bilmenin gerçek bir yolu yok, iddiaları hakkında yalan söylemesiyle tanınıyordu ve birçok kez binlerce cinayet işlediğini itiraf etti. Güvenilir kurbanlar yüzlerle ifade edilse de Lucas’ın 2001’deki ölümü entrikalarını mezara götürdü.

7. Donald Harvey

En korkunç seri katiller öldürürken farklı sapkınlıkları tatmin ederler. Bazıları için bu, yersiz tutku ve arzu duygularına bağlı cinsel bir zevktir. Diğerleri insan bedenine takıntılıdır ve onu acımasız yollarla incelemenin bir yolu olarak öldürür. Ve katillerin delilikleri için bireysel yöntemleri vardır – bazıları kurbanlarını öldürmek için silah kullanırken, diğerleri daha kişisel öldürme yöntemleri içerir. Donald Harvey 1970‘lerde yaşamış ünlü bir katildir ve kurbanlarını bir hemşirenin yardımcısı olarak güven güven duygusuyla etkilemiştir. Hastalığını tatmin etmek için hastalara erişimini kullanan Harvey, hastanedeki hastaları siyanür ve arsenikle zehirlemiştir. Sonunda 1978‘den önce işlediği 70‘ten fazla cinayeti itiraf etti. Bilinmeyen bir ihbar ve polisin evinde yaptığı arama, tutuklanmasına ve ceza almasına yol açtı. Bay Harvey‘in hastaları sağlığına kavuşturmadan önce onlara hastalık da bulaştırdığı söylenmektedir.

6. Gary Ridgway

Gary Ridgway‘in 80‘li yılların başlarında işlediği suçlarla bağlantısı 2001 yılında DNA onayı ile kesinleşmiştir. Ridgway 1982 yılında on altı yaşındaki bir kurbanı boğarak öldürdüğünden beri cinayet işliyordu. Ridway‘in ölü sayısı tartışmalıdır, ancak 48 cinayetten suçlu bulunmuştur. Genellikle Washington eyaletinde 60 kadar kadını öldürdüğüne inanılmaktadır. Öldürme çılgınlığı o kadar fazlaydı ki öldürdüğü kurbanlarının adını bilmiyordu.

Çoğu gençti, çoğu da yollardan topladığı fahişelerdi. Ridgway ölüm cezasından kurtulmak için polise kurbanlarının dört mezarını gösterdi ve başka birçok cinayeti itiraf etti. 2003‘te hapise atıldı. Ridgway kendi kafasında, sokakları aşağılık fahişelerden temizleyerek değerli bir hizmette bulunduğunu düşünüyordu. Kurbanları genellikle genç ve yirmili yaşların başındaydı. Halk arasında Yeşil Nehir Katili olarak bilininen Ridgway korkunç seri katiller listemizde altıncı sırada yer alıyor.

5. Aileen Wuornos

Wuornos, duygusal yaralar ve ayrımcılığa maruz kaldığı genç bir geçmişle sorunlu bir çocukluktan başladı hayata. 14 yaşında, daha sonra evlatlık verdiği bir çocuğu doğurması için bir yurda nakledildi. Önceleri küçük suçlar işlemiş, bir dizi terk edilmiş ilişki yaşarken hırsızlık ve fuhuşa karışmıştı. 1989 yılında, ölümleri şüpheli cesetler bulunduğunda, bu, çılgınlık yapan bir kadın katilin hikayesinin ortaya çıktığı anlamına geliyordu. Wuornos, suçlarını işlemek için silah kullanarak en az 7 erkeği öldürdü. Sonunda idam edildi ve suç çılgınlığını konu alan bir Hollywood filminde Charlize Theron tarafından canlandırıldı.

4. Edward Gein

En korkunç seri katiller arasında sayılan Ed Gein, sapkın eylemlerini 1950’lerde gerçekleştirmiş olsa da bugün hala ilgi .ekmeye devam ediyor. Kısmen, işlediği suçların korkutucu doğası, onları halkın gözünde tutmaya yardımcı oldu. Wisconsin’deki hasta eşdeğeri Dahmer gibi Gein de garip takıntıları olan bir yamyam ve nekrofildi. Sonunda, yedi yıllık cinayet serisinin ortaya çıkarılması tarihin en ahlaksız eylemlerinden bazılarının gün ışığına çıkmasını sağlayacaktı.

3. Ted Bundy

Listemizin ikinci sırasında yer alan John Wayne Gacy gibi Bundy de 1970’li yıllar boyunca bir dizi kadın ve genç kızı kaçırıp öldürerek sonunda sapkın arzularına yenik düşen bir cinsel sapıktı. Kadınları baştan çıkarmak için kendini alçılı ya da koltuk değnekli gösteren çekici, karizmatik bir kişiydi. Onları kafalarını keserek öldürüyor ve vücutlarının bazı kısımlarını sakladığını ve vücutlarıyla seks yaptığını itiraf ediyordu.

Washington, Utah ve Oregon’da dolaşarak genç kadınlar için kaynak olarak üniversite kampüslerine odaklandı. İddiaları tuhaftı ve Bundy bunlardan birinde kendi avukatı gibi davranıp güvenliksiz olan hukuk kütüphanesinden kaçmayı başardı. En korkunç seri katiller arasında sayılan Ted Bundy, seri cinayetlerinden dolayı çok sayıda idam cezası almış ve sonunda, kendisinin işlediğine inanılan birçok cinayetin sorumluluğunu üstlenmeden zehirli iğneyle öldürülmüştür. Bundy’nin 100’den fazla kişiyi öldürdüğüne dair bulgular var.

2. John Wayne Gacy

Gacy, çocuklara yönelik sihirbazlık gösterilerine katılmak için “Palyaço Pogo” kostümünü bile giyen açık bir halk figürüydü. Bir dizi Kentucky Fried Chicken restoranı işletti ve memleketinde belediye başkanlığına aday olmayı düşünecek kadar başarılıydı. Ancak Gacy’nin yavaş yavaş ortaya çıkan sapkın arzuları vardı. Cinsel sapıklığı nedeniyle eş değiştirme, fuhuş ve genç erkeklerle seks peşinde koşan Gacy, ahlaksızlığını beslemek için sonunda 30’dan fazla erkek ve çocuğu kaçırıp öldürdü, seks yaptıktan sonra onlara işkence etti ve öldürdü. Birkaç yıl boyunca cesetleri evinin etrafına gömdü ve savcılara kanıtlar bıraktı. Gacy en korkunç seri katillerden biri olarak değerlendirildi ve korkunç cinayetleri, psiko-seksüel istismarları nedeniyle idam edildi. Yakın zamanda ortaya çıkan kasetler, Gacy’nin daha önce hiç duyulmamış açıklamalarını içeriyor.

1. Jeffrey Dahmer

Dahmer’ın kendi sonu, davasını çevreleyen garip koşullara sadece bir yenisini ekledi. Sonunda hapishanede dövülerek öldürüldü ve hapisteyken birçok kez dile getirdiği ölüm arzusu yerine geldi. Ancak dehşet verici istismarlarının hikayesi yıllar önce, uzun bir suç çılgınlığı nedeniyle ifşa edildiğinde başlamıştı. Dahmer’ın davası, yamyamlık ve nekrofili ile dolu çarpık bir seri cinayet planının tüm işaretlerini taşıyordu. Dahmer’ın yaşadığı normal görünen kamusal hayat ile kapalı kapılar ardında gerçekleşen korkunç eylemler arasındaki fark, vakayı daha da şok edici hale getirdi.

Sonunda, bir hapishane tuvaletinde dövülerek öldürülmek, birçok kişinin Dahmer’ın geldiğine inandığı bir kaderdi. Dahmer’ın işlediği suçların ayrıntıları 1990’ların başında ilk kez gün ışığına çıktıktan sonra aylarca ortaya çıkmaya devam etti. Dahmer’ın eşcinsel gece kulüplerinde kurbanlar aradığı, onları seks ve uyuşturucu vaatleriyle şehirdeki küçük dairesine çekmeyi başardığı ortaya çıktı.

Dahmer oraya vardığında kurbanlarını öldürmek, parçalara ayırmak ve bazen de parçalarını yemek gibi çeşitli sapkınlıklara bulaşmıştır. Kurbanlarını uyuşturup öldüren Dahmer, onları bir şekilde ele geçirmeye çalışmış, hatta daha sonra ziyaret etmek üzere vücut parçalarını dondurmuştur. Dahmer’ın tutuklanmasını takip eden günlerde evinden asit bidonları ve diğer korkunç dehşet aletleri çıkarıldı ve tarihin en şeytani canilerinden biri olarak yerini sağlamlaştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir