Albert Riera’dan Fatih Terim sözleri! “Beni aradı ve…”

Fransa Ligue 2 ekiplerinden Bordeaux’yu çalıştıran Albert Riera, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Coaches’ Voice’a konuşan Riera, “İspanya Kraliyet Futbol Federasyonu beni aradı çünkü yakın zamanda emekli olmuş birkaç milli futbolcuyla birlikte bir antrenörlük kursu düzenlemek istiyorlardı. Xavi Hernandez, Xabi Alonso, Raul Gonzalez, Marcos Senna ve Joan Capdevilla vardı. Dersler inanılmazdı, aramızda futbol hakkında çok yoğun tartışmalar oluyordu. Her şey bir soruyla başlıyordu. Örneğin, “top defans ile orta saha arasındaki bir alana ulaşırsa, topa kim çıkmalı?” Sonra da her biri kendi bakış açısından ve oynadığı pozisyonun bakış açısından tartışmalar başlardı. Bugün bile sahip olduğumuz bir mesaj grubu aracılığıyla birbirimize bağlı kalıyoruz. Adı ‘UEFA Pro’. Grup esas olarak doğum günlerimizi kutlamak için var ama aynı zamanda birimizin bir maçta yaptığı bir şey hakkında yorum yapmak için de var. Elbette bu büyük bir incelikle yapılıyor çünkü her birimiz oyunu farklı bir şekilde görüyoruz. Ve bu iyi bir şey. Benim için mükemmel ya da diğerinden daha iyi bir tarz yok. Her şey sahip olduğunuz oyunculara bağlı.” ifadelerini kullandı. 

“Fatih Terim beni aradı”

Fatih Terim’in kendisi için önemli bir yeri olduğunu belirten Riera, “Antrenörlük kursumu bitirip diplomamı aldıktan sonra Fatih Terim beni aradı. Daha önce de söylediğim gibi, Galatasaray’da benim teknik direktörümdü. Şampiyon olduktan sonra beni aradı ve bana “Albert, eğer öğrenmek istiyorsan bunu en iyilerle yapmalısın” dedi. Terim inanılmaz biri. O sırada antrenör kadrosunu değiştirmişti ve oyuncuların tanıdığı eski ‘Galatasaray’ oyuncularının kendisine yardım etmesine ihtiyacı olduğunu anlamıştı.” dedi.

“Fatih Terim’den çok şey öğrendim”

Terim’den çok şey öğrendiğini de aktaran Riera, “Fatih Terim’den çok şey öğrendim, tıpkı takımdaki ikinci yılımda Domènec Torrent’ten öğrendiğim gibi. Terim bana grup yönetimi konusunda, Torrent ise Pep Guardiola’nın yaptığı gibi oyun konusunda çok fazla bilgi verdi diyebilirim. Domenec önce Barcelona’da, ardından Bayern Münih ve City’de Pep ile uzun bir zaman geçirdi.” şeklinde konuştu. 

“Galatasaray’da devam etme seçeneğim yoktu”

Galatasaray’dan ayrılma sürecinden de bahseden Riera, “Üçüncü yıl Galatasaray başkanını değiştirdi ve zaten kendi antrenör kadrosuna sahip olan Okan Buruk’la anlaştı. Orada devam etme seçeneğim yoktu ama benim de teknik direktör olmam gerekiyordu. Bu da Slovenya’da Ljubljana Olimpija’da gerçekleşti.” sözlerini sarf etti. 

Fransa’da Bordeaux’nun başında 5 karşılaşmaya çıkan Riera, 1.40 puan ortalaması yakaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir