İletişim Başkanı Altun’dan sağduyu çağrısı

Sosyal medya hesabından İsrail’in Gazze’deki hastane saldırısına ilişkin paylaşımda bulunan Fahrettin Altun, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği son katliamın yarattığı haklı öfkenin, bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de karşılık bulduğunu belirtti.

“BİZLERE DÜŞEN MAZLUM FİLİSTİN HALKININ SESİ OLMAK, BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE HAREKET ETMEKTİR”

Altun, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımızın İsrail’e yönelik tepkilerini gösterirken demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde hareket etmeleri ve güvenlik güçlerimizin kamu düzenini korumaya yönelik gayretlerinde kendilerine yardımcı olmaları son derece önemlidir. Bugün bizlere düşen, mazlum Filistin halkının sesi olmak, birlik ve beraberlik içinde hareket etmektir. Sesimizi yükseltirken sağduyumuzu korumalı, metanetimizi muhafaza etmeliyiz. Tepkilerimizin demokratik sınırlarda kalması elzemdir. Hakikatin, mazlumların, aklın ve barışın sesi olduğumuzu tüm dünyaya birlikte göstereceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tüm insanlığı harekete geçirme’ye yönelik daveti, milletimizin ortak vicdanının sesidir. Bir kez daha İsrail’in Gazze’de sivilleri hedef alan saldırılarını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz.”

CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI KARAKURT’TAN İTİDAL ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Millet Kongre ve Kültür Merkezi Müdürü Orhan Karakurt sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İsrail elçiliği önünde protesto gösterisinde bulunan kardeşlerimiz, Cumhurbaşkanımızın çözüm için atacağı adımları zora sokmamak için lütfen itidalli davranalım suhulet içinde tepkimizi dünyaya duyuralım. #PalestineGenocide” ifadelerini kullandı.

 

 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir