Hülya Avşar’dan ilk Türk Astronot Alper Gezeravcı’ya: Ben geldim, seni bekliyorum!

43 yaşında tecrübeli savaş pilotu Alper Gezeravcı’nın uzay yolculuğu herkesi heyecanlandırdı. Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın tarihi uçuşuna bir İsveçli, bir İtalyan ve bir İspanyol astronot da eşlik etti.

Tarihi ana saatler sayarken son anda ertelenmişti. Gezeravcı’nın uzaya gidişi 18 Ocak’ı 19 Ocak’a bağlayan gece gerçekleşti.

İLK SÖZLERİ DUYGULANDIRDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın uzay yolculuğundaki ilk cümleleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir” sözü oldu. Gezeravcı dünyaya ve Türk milletine şu sözlerle seslendi, “Türkiye’nin insanlı ilk uzay misyonunda ilk Türk’ün uzaya adım attığı şu anda kelimelerime yüce Atamızın şu sözüyle başlamak istiyorum. Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dahiyane sözü ‘İstikbal göklerdedir’.

Gezeravcı ayrıca sözlerini İngilizce’ye çevirerek de söyledi.

HÜLYA AVŞAR KAYITSIZ KALAMADI

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Hülya Avşar, bu konuya kayıtsız kalamadı ve Mars temalı bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

“YOLUN AÇIK OLSUN”

Avşar, Alper Gezeravcı’yı etiketleyerek “Ben geldim, seni bekliyorum” notunu düştü. “Bu iş ‘Mars’ta biter” diyen ünlü şarkıcı, Alper Gezeravcı’ya “Yolun açık olsun” dileklerini iletti.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir