Hakan Atilla’dan “itirafçı olduğu” iddiasına yanıt: Yalan, dolan bunlar; ben Türkiye’yi zora sokmam, Türkiye kendini zora sokuyor

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı ve eski Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, “itirafçı” olduğu ve beyanlarının Türkiye’yi zora soktuğu için pasaportuna tahdid konulduğu iddialarına ilişkin konuştu. Atilla, “Yalan, dolan bunlar. Talimatın tepeden geldiğine eminim. Madem öyleydi beni neden Borsa İstanbul’un başına getirdiler ya da neden görevden almadılar” dedi.

Halk TV’den Seyhan Avşar’a konuşan Hakan Atilla, “Türkiye‘yi zora sokacak beyanlarda bulundunuz mu?” sorusuna, “Ben Türkiye’yi zora sokmam. Türkiye kendini zora sokuyor. Bu bir gazetecinin uydurmasıydı. ABD’de öyle bir sistem yok. Kapalı kapılar arkasından konuşayım da beni serbest bırakın gibi bir şey yok. Ya anlaşırsınız ya da anlaşmazsınız” diye yanıt verdi. “Ben size neden bu değildir demiyorum” diyen Atilla, “Bu gerekçeye dayanarak tahdit konulmuş olabilir. Ama onların iddia ettiği hikâye gerçek değil” ifadelerini kullandı.

“ABD’deki tek muhatapları Rıza Sarraf”

Atilla, “Sizin itirafçı olduğunu Cumhurbaşkanı’na istihbaratın haber verdiği” iddialarıyla ilgili de, “Ne istihbaratından bilgi alacaklar. ABD’deki tek muhatapları Rıza Sarraf” dedi.

Soylu, “Seçimden sonra görüşelim” demiş

“Tahdit konulduğunu sormak için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ulaşmaya çalıştınız mı?” sorusuna Atilla, “Evet. Ulaşmaya çalıştım. Müsait değilmiş. ‘Seçimden sonra görüşelim’ demiş” ifadelerini kullandı.


TIKLAYIN – Hakan Atilla: Borsadan ayrılma kararı aldığım, 5 Mart 2021’de, aynı gün pasaportumun iptali için karar veren kim?

TIKLAYIN | Hakan Atilla’ya yurt dışına çıkış yasağı

TIKLAYIN  | Yurt dışına çıkış yasağı getirilen Hakan Atilla, “kaçacak mısınız” sorusunu yanıtladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir