Erdoğan Sahalara Geri Döndü

Salı akşamı canlı yayında yaşadığı rahatsızlığın ardından programlarını iptal eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST’e katıldı. Erdoğan buradan İzmir’e geçip hastane açılışına katılacak. 

Salı akşamı canlı yayında rahatsızlanan ve ardından programlarını iptal eden Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden sahalara döndü. Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST’e katıldı.

Erdoğan festival alanına Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev‘in kullandığı TOGG aracıyla geldi. İki lider ardından birlikte kürsüye çıkarak ziyaretçilere karanfil dağıttı. 

Burada yaptığı konuşmada Aliyev’in Kahramanmaraş’a bin kalıcı konut sözü verdiğini aktaran Erdoğan, ‘Orada gerek okulu gerek camisiyle orada birçok konseptin içerisinde yer alan binalarla beraber Azerbaycan adeta orada şehri inşa etme kararı verdiler. Bugün bu vesile ile bunun da temelini atacağız’ dedi.

“Bir milyon yarışmacı sayısına ulaştık”

Festivale katılan takım sayısının her sene katlanarak arttığını belirten Erdoğan, ‘Biliyorsunuz bu etkinliğe 4 bin 333 başvuru ile bismillah demiştik, bu yıl 333 bin takım, bir milyon yarışmacı sayısına ulaştık. Yarışma kategori sayısı da 14’ten 41 ana ve 102 alt kategoriye çıktı. Katlımların artmasıyla birlikte ödül ve teşviklerimizin meblağı da yükseldi. İlklerin festival olan TEKNOFEST’in önümüzdeki yıllarda başarı çıtasını daha da yukarıya taşıyacağına inanıyorum’ ifadelerini kullandı. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Bu vesileyle 6 şubat depremleri sonrasında milletimizin imdadına koşan T3 Vakfı’mızı ve Baykar şirketimizi tebrik ediyorum. Baykar, asrın felaketi karşısında sergilediği örnek duruşla bu milletin öz evladı olduğunu bir kez daha ortaya koydu. T3 Vakfı ve Teknofest gönüllüsü genç kardeşlerimiz birçok kez bölgeye giderek depremzedelerimizin yanlarında oldular. Gayretleriniz dolayısıyla sizleri tekrar kutluyor, Allah hepinizden razı olsun diyorum. Aynı şekilde Kahramanmaraş’ta temelini beraber attığımız deprem konutları için İlham kardeşime de çok teşekkür ediyorum.’

Erdoğan buradaki programının ardından İzmir’e geçecek. Gündoğdu Meydanı’nda vatandaşlara hitap edecek olan Erdoğan, ayrıca Bayraklı Şehir Hastanesi’nin açılışını yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir