Bogdan Bogdanovic’ten 4 yıllık imza! Kazanacağı ücret belli oldu

Bogdan Bogdanovic ve Atlanta Hawks’ın dört yıllığı 68 milyon dolarlık sözleşme uzatma konusunda anlaştıkları bildirildi.

ESPN’den Adrian Wojnarowski, Bogdanovic’in uzatma kapsamında 2023-24 sezonu için 18 milyon dolarlık opsiyonunu reddettiğini söyledi.

Bogdanovic bu sezon %40 üçlük isabetiyle 14 sayı ortalama yakalıyor.

Hawks, Bogdanovic’i ilk olarak 2020’de dört yıllığı 72 milyon dolarlık sınırlı serbest oyuncu anlaşmasıyla kadrosuna katmıştı.

ESPN’de yer alan haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Kaynakların Perşembe günü ESPN’ye verdiği demeçte, Atlanta Hawks guardı Bogdan Bogdanovic dört yıllık, 68 milyon dolarlık bir sözleşme uzatma imzaladı. Hawks, Bogdanovic için çok yıllık bir uzatma duyurdu ancak takım herhangi bir şart açıklamadı. Kaynaklar, Bogdanovic’in 2023-24 sezonu için 18 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu geri çevirdiğini ve yerine yeni bir uzun vadeli anlaşma koyduğunu söyledi. Kaynaklara göre Bogdanoviç’in Wasserman’daki temsilcileri, Hawks genel menajeri Landry Fields ile anlaşmayı bu hafta tamamladı. 30 yaşındaki Bogdanovic, bu sezon 14 sayı ve %40 3 sayılık atış ortalaması yakaladı. Bogdanovic, 2020’de Sacramento Kings’ten dört yıllık, 72 milyon dolarlık bir anlaşmayla kısıtlı bir serbest oyuncu olarak geldi ve Hawks kadrosunun temelini oluşturdu. Kings and Hawks formasıyla geçirdiği altı sezonda ortalama 14.2 sayı yakaladı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir